Yhteystiedot

Piippa Väänänen
Maajohtaja, Regional Customer Care Manager
+358 40 861 2717, piippa.vaananen@olympus.com

Anssi Särmö
National Sales Manager, MEG & National Key Account Management Lead
+358 50 590 0603, anssi.sarmo@olympus.com

Customer Care – Myynnin ja huollon asiakaspalvelu
Myynnin ja huollon asiakaspalvelumme Espoossa palvelee teitä arkisin 8–16.

Myynnin asiakaspalvelu
+358 9 8758 1420, info@olympus.fi

Huollon asiakaspalvelu
+358 9 8758 1440, ofihuolto@olympus.fi

GI / RES / CDS

GI / RES / CDS-tiimin vastuualueeseen kuuluvat taipuisan endoskopian (bronko / GI) endoskoopit, laitteet ja tarvikkeet sekä tallennusjärjestelmät.
Näiden lisäksi vastuualueeseen kuuluvat taipuisien endoskooppien pesukoneet ja kuivauskaapit sekä laitteet niiden liittämiseksi sairaalan tietojärjestelmiin.

Tero Suova
Kenttämyyntipäällikkö
+358 40 501 8500, tero.suova@olympus.com
Jasmine McLellan
Aluepäällikkö, Etelä- ja Itä-Suomi
+358 40 175 1077, jasmine.mclellan@olympus.com
Outi Valli
Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
+358 50 502 1086, outi.valli@olympus.com
Risto Petrelius
Aluepäällikkö, Keski- ja Pohjois-Suomi
+358 50 383 8654, risto.petrelius@olympus.com
Sauli Korsulainen
Product Manager CDS and Aseptic & Territory Manager CDS
+358 50 435 0904, sauli.korsulainen@olympus.com
Jari Westerholm
GI-IT Project Manager
+358 50 369 3052, jari.westerholm@olympus.com

Endoterapia

Endoterapiatiimin vastuualueeseen kuuluvat taipuisan endoskopian instrumentaatio (ERCP, ESD, stentit, EUS, perusendoskopiainstrumentaatio ja lisätarvikkeet) sekä endoskopioissa käytettävät diatermia- ja argonlaitteet.
TUTUSTU MYÖS ET-KATALOGIIMME!

Anne Vallin
Kenttämyyntipäällikkö
+358 50 323 5267, anne.vallin@olympus.com
Maija Rintamäki
Kenttätuotepäällikkö koko Suomi,
Aluepäällikkö Etelä- ja Itä-Suomi
+358 50 432 0104, maija.rintamaki@olympus.com
Nelli Salmi
Aluepäällikkö Länsi-Suomi
+358 50 556 2550, nelli.salmi@olympus.com
Mika Sorvoja
Aluepäällikkö Keski- ja Pohjois-Suomi
+358 50 524 8818, mika.sorvoja@olympus.com

Urologia

Urologia-tiimin vastuualueeseen kuuluvat urologia ja gynekologia.

Mari Wirman-Kavander
Kenttämyyntipäällikkö
+358 50 528 5115, mari.wirman-kavander@olympus.com
Mia Matala
Kenttätuotepäällikkö koko Suomi, Aluepäällikkö Itä- ja Pohjois-Suomi
+358 50 443 2471, mia.matala@olympus.com
Tiina Saha
Aluepäällikkö Etelä-Suomi
+358 50 571 3718, tiina.saha@olympus.com
Jan Väljä
Aluepäällikkö Länsi- ja Keski-Suomi
+358 50 590 0602, jan.valja@olympus.com

Kirurgiset laitteet ja kirurginen endoskopia

Kirurgiset laitteet-tiimin vastuualueeseen kuuluvat kirurginen endoskopiavälineistö, avo- ja laparoskooppisissa leikkauksissa käytettävät energiainstrumentit, muut instrumentit sekä generaattorit ja välineistö savukaasun poistoon.

Pekka Eerola
Kenttämyyntipäällikkö
+358 400 26 4644, pekka.eerola@olympus.com
Nea Wahlroos
Kenttätuotepäällikkö koko Suomi, Aluepäällikkö Etelä-Suomi
+358 50 530 9353, nea.wahlroos@olympus.com
 
Henna Tuomisto
Aluepäällikkö Länsi-Suomi
+358 40 751 0058, henna.tuomisto@olympus.com
Nina Kellberg
Aluepäällikkö Keski- ja Itä-Suomi
+358 50 563 6122, nina.kellberg@olympus.com
Mika Takaluoma
Aluepäällikkö Pohjois-Suomi
+358 40 716 4510, mika.takaluoma@olympus.com

KNK kirurgia

KNK-tiimin vastuualueeseen kuuluvat korva-, nenä- ja kurkkutautien diagnosoimiseen ja hoitoon käytettävät kuvantamislaitteet, välineistö RFTA-toimenpiteisiin sekä kattava instrumenttivalikoima.

Mari Wirman-Kavander
Kenttämyyntipäällikkö
+358 50 528 5115, mari.wirman-kavander@olympus.com
Kati Pesonen
Aluepäällikkö koko Suomi
+358 50 343 3687, kati.pesonen@olympus.com

Huolto ja kenttähuolto

Olympus huolto ja kenttähuolto vastaavat kaikesta Olympus Medical-laitteiden huolto- ja korjaustoiminnasta. Järjestämme asiakkaillemme myös Olympus-laitteiden huolto-, käsittely- ja vianehkäisykoulutuksia.

Erkka Herola
Service Manager
+358 50 545 5046, erkka.herola@olympus.com
Petri Halve
Kenttähuoltopäällikkö
+358 50 375 0879, petri.halve@olympus.com
Lauri Ruokonen
Uptime Support Manager
+358 50 358 2729, lauri.ruokonen@olympus.com
Jarkko Niittylahti
Senior Kenttähuoltoinsinööri Länsi-Suomi
+358 50 467 8228, jarkko.niittylahti@olympus.com
Jani Heikkinen
Senior Kenttähuoltoinsinööri Pohjois-Suomi
+358 50 585 8606, jani.heikkinen@olympus.com
Mathias Ketola
Kenttähuoltoinsinööri Varsinais-Suomi
+358 50 433 3035, mathias.ketola@olympus.com
Ville Pölkki
Kenttähuoltoinsinööri Keski- ja Itä-Suomi
+358 50 515 0256, ville.polkki@olympus.com
Sami Lakkinen
Kenttähuoltoinsinööri Etelä-Suomi
+358 50 400 0661, sami.lakkinen@olympus.com
Aapo Väisänen
Kenttähuoltoinsinööri Etelä- ja Itä-Suomi
+358 50 307 1757, aapo.vaisanen@olympus.com

Markkinointi

Markkinointi vastaa Olympuksen sisäisestä ja ulkoisesta viestinnästä, tapahtumista sekä koulutuksista.

Venla Benigni-Otte
Marketing Communication Manager
+358 50 5110 399, venla.benigni-otte@olympus.com